Ahogy egyre többen ébrednek rá a tudatosság erejére, úgy mindezzel egyenes arányban járulnak hozzá a kollektív minták kioldódásához ami pedig szükségszerűen generálja azokat a karmikus találkozásokat amelyek így vagy úgy de elindítják ezeket a folyamatokat.
Az utóbbi 2-3 évben erőteljesen beaktiválódtak a kapcsolati átalakulások. Több évtizedes házasságok bomlottak fel, hiszen az a bizonyos "harmadik" rendszerint erős tükröt tart az elcsábítani kívánt félnek. ( Ugyanígy a plátói szerelmeknél is ez a dinamika. A plátói kapcsolat harmadik fél nélkül is lehetőséget ad arra, hogy saját érzelmi és tudatalatti működésünket mélyebben megértsük. A másik személy úgy működik, mint egy tükör, amelyben megláthatjuk saját belső világunk elfojtott részeit, vágyait és félelmeit. A tudatosság ebben az esetben is kulcsfontosságú a fejlődéshez. )
Egy harmadik fél megjelenése a kapcsolatokban jelentős hatással lehet a tudatosságra, mert rávilágít az érzelmi kötődések, a bizalom, és az intimitás állapotára. Ez lehetőséget ad arra, hogy a felek mélyebben megértsék saját érzelmeiket, félelmeiket és szükségleteiket.
Ha a helyzetet őszintén és reflektíven közelítik meg, az növelheti az önismeretet és a kapcsolat átláthatóságát. Ugyanakkor, ha elkerülés, tagadás vagy manipuláció jellemzi a folyamatot, az alááshatja a kapcsolat stabilitását és a felek érzelmi fejlődését. Az, hogy a harmadik fél milyen módon jelenik meg (pld. konfliktus, megcsalás, nyílt kapcsolat), szintén befolyásolja a hatást.
A tükör effektus lényege, hogy a másik ember – és a harmadik fél megjelenése – a saját tudatalatti mintáinkat, elfojtásainkat, félelmeinket és vágyainkat tükrözi vissza. Ez a jelenség a kapcsolatokban kiemelkedően fontos, mivel a harmadik fél által kiváltott érzelmek (féltékenység, fájdalom, düh, vagy akár izgalom) gyakran mélyen gyökerező tudatalatti programokból fakadnak.
Például, féltékenység esetén a harmadik fél rávilágíthat az önértékelési problémákra, vagy arra a félelemre, hogy nem vagyunk elég szerethetők.
Elutasítás érzése a korábbi elhagyatottság-traumák vagy bizalomvesztés élményének lenyomata lehet.
Vonzerő egy harmadik fél iránt esetén rejtett elégedetlenségeket vagy kielégítetlen vágyakat tükrözhet, amelyekkel még nem néztünk szembe.
A tudatos megközelítés során ezek az érzések és reakciók lehetőséget kínálnak arra, hogy mélyebb önismeretre tegyünk szert. Az, amit a harmadik féllel kapcsolatban látunk, gyakran saját belső világunk kivetítése, amely a tudatalatti működésünk feldolgozásához vezethet, ha képesek vagyunk szembenézni vele.
A Zen Tarot alábbi két lapja, ( lásd a fotón) igen szemléletesen enged bepillantást ezekbe a helyzetekbe:
Az álom:
Egy varázslatos estén egyszer majd találkozol a lelki társaddal: azzal a tökéletes emberrel, aki minden igényednek megfelel majd, és valóra váltja minden álmodat. Igaz? Nem! Az efféle fantáziálgatás - amiért a dalszövegírók és a költők annyira odavannak - az anyaméhről megmaradt emlékeinkben gyökerezik. Ott még akkora biztonságban voltunk, és annyira "egyként" éltünk édesanyánkkal, hogy nem csoda, ha egész életünk során visszavágyódunk oda. De a nyers valóság az, hogy ez egy gyerekes álom. Bámulatos, ahogy a realitás dacára mégis olyan csökönyösen ragaszkodunk hozzá. A világon senkinek nem kötelessége - legyen az akár a jelenlegi párod, akár jövőbeli, megálmodott partnered -, hogy tálcán kínálja neked a boldogságot. Még ha akarná, se tudná ezt megtenni. A valódi szerelem nem szükségen és függőségen alapszik. Az igazi szerelem a belső gazdagságunk és érettségünk eredményeképpen jelenik meg. Akkor már annyi szeretet van bennünk, hogy a szerelmek maguktól jönnek utánunk.
"Hosszú korszakokon át, újra és újra elmondták már ezt... az összes vallásos ember ezt mondogatta: "Egyedül érkezünk ebbe a világba, és egyedül is távozunk." Minden összetartozás illúzió. Az összetartozás ideája azért jelenik meg bennünk, mert egyedül vagyunk, és ez fáj. Mi az egyedüllétünket együttlétbe akarjuk fojtani... Ezért olyan fontos nekünk a szerelem. Próbáld megérteni a dolog lényegét. Általában azt gondolod, azért szerettél bele valakibe, mert az illető gyönyörű. De ez nem így van. Az igazság az, hogy azért leszel szerelmes, mert képtelen vagy egyedül maradni. Ezért menekülsz, ezért próbálsz valahogy kitérni önmagad elől. Vannak, akik nem emberekbe, hanem a pénzbe szeretnek bele. Ők a pénzt és a hatalmat kezdik hajkurászni, aztán politikus lesz belőlük. Ez is csak egyedülléted elkerülését szolgálja. Ha megfigyeled az embert, ha alaposan megfigyeled önmagad, meg fogsz lepődni - az ember minden tevékenységét visszavezetheted egyetlen egy kiindulóponthoz. Ez pedig nem más, mint az egyedülléttől való félelem. Minden más csupán kifogás. Az igazi ok, hogy nagyon egyedül érzed magad."
ZenTarot
Kivetítések
A férfi és a nő ezen a kártyán egymással szembe néz, mégsem látják egymást tisztán. Mindketten egy elme-alkotta képet vetítenek maguk elé, mely eltakarja az előttük lévő ember igazi arcát. Könnyen észrevehetjük, hogy mi is sokszor csak a magunk kis filmjeit vetítjük ki a körülöttünk történő eseményekre és az emberekre. Olyankor történik mindez, amikor nem vagyunk teljesen tisztában a saját elvárásainkkal, vágyainkkal és ítéleteinkkel. Ahelyett, hogy felelősséget vállalnánk értük és elismernénk sajátunknak, inkább megpróbáljuk mások számlájára írni őket. Egy ilyen kivetülés lehet pozitív vagy negatív, nyugtalanító vagy vigasztaló, de mindenképpen kivetülés - egy olyan ködfelhő, amely megakadályoz bennünket abban, hogy olyannak lássuk a valóságot, amilyen. Az egyetlen kivezető út, ha megértjük a játékot. Amikor megszületik benned egy ítélet valaki másról, akkor fordítsd meg: nem csak én látom ezt bele a másikba? Tiszta ez a kép, vagy elhomályosítja az, amit látni akarok benne?
"A moziban mindig a vetítővásznat nézed, és soha nem pillantasz hátra, magad mögé - pedig a vetítőgép ott van. A film valójában nem a vásznon pereg; azt csupán a vetítőgép vetíti a vászonra. A film mögötted pereg, de te sosem nézel oda. Pedig a vetítőgép ott van. Mindig az elméd van a háttérben; az elméd egy vetítőgép. De te mindig csak a másikat nézed, mert számodra a másik a vetítővászon. Amikor szerelmes vagy, gyönyörűnek látod a másikat, páratlanul szépnek. Amikor gyűlölsz, akkor ugyanez az ember egyszerre a legvisszataszítóbb lesz. És sosem kérdezed magadtól: hogy lehet az, hogy ugyanaz az ember egyszer a legszebb, máskor pedig a legcsúnyább... Tehát az egyetlen út az igazsághoz, ha megtanulod, hogyan lehetnek közvetlenek a meglátásaid, hogyan mondj le az elméd által nyújtott "segítségről". Az elméd tevékenysége a probléma, mert az elme csupán álmokat tud teremteni... És annyira izgatottá válsz az álmoktól, hogy azok már valóságnak tűnnek. Ha túlságosan izgatott vagy, megrészegülsz, és már nem is vagy magadnál. Akkor bármit látsz, az csupán a saját kivetülésed. És annyi világ van, ahány elme, mert minden elme a saját kis világában él."
ZenTarot
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.